אינסטגרם הכריזה על עדכון ושינוי האלגוריתם בפיד

רבים לא צפו את השינויים העתידיים של אינסטגרם מהבחינה הזאת אבל זה הגיע. אינסטגרם הכריזה שבקרוב יתחילו שינויים ב"פיד" שלה, הדף בו אנו צופים בעדכונים ובתמונות של האנשים שאנו עוקבים אחריהם.

זה עוד שינוי שמורגש היטב כשינוי מרצונה של אנשי פייסבוק. גם בפייסבוק האלגוריתם של הפיד עובד בצורה שונה מאינסטגרם.

השינוי המתוכנן יגרום לכך שאינסטגרם יחליטו בשביל המשתמש מה יעניין אותו יותר כך שהצפייה בדף הבית תשתנה לגמרי. פרסומים יותר פופולריים לדעת אינסטגרם יהיו בחלק העליון כך שבדפדוף בתמונות בדף, הרצף לא יהיה כרונולוגי לפי שעה אלא לפי פופולריות.

לטענת אינסטגרם, משתמשים מפספסים לפחות 70% מהתכנים שלהם בפיד. התוכן שיוצג בחלקו העליון יהיה תוכן שעל פי דעת אינסטגרם יעניין אותכם יותר. זה יחושב עפ"י פוסטים שאהבתם, הגבתם ויצרתם פעילות כלשהי.

דבר כזה יכול לתרום גם בהיבט של אנשים שיש להם יותר עוקבים באינסטגרם, אני מאמין שהשינוי יחול גם עליהם. על פי דעת אינסטגרם אנשים מובילי דעת קהל עם יותר עוקבים הם מעניינים יותר ופופולריים.

לכן, מצב שבו אנשים ירכשו ויבצעו קניית עוקבים באינסטגרם בכסף יתרום להם גם בחשיפה מירבית יותר בפני קהל העוקבים שלהם. פוסטים שלהם יוצגו תמיד ראשונים וזה נותן יתרון משמעותי.

ישנם ספקולציות רבות בנוגע לעידכון הזה וגם חילוקי דעות בעולם. ישנם המון אנשים ומבקרים שיצאו כנגד מהלך כזה שבו חברה בוחרת לגולש מה התוכן שהוא אוהב בלי להכיר את הגולש אישית.

לאט לאט אנו מרגישים היטב את העידכונים של פייסבוק בתוך אינסטגרם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *