עסקים באינסטגרם האם זה כדאי?

לאור השאלות החוזרות ונשנות החלטתי לכתוב את המאמר הבא על נושא העסקים באינסטגרם. בזמן האחרון אני עד לעלייה גדולה מאוד בהצטרפות עסקים לרשת החברתית אינסטגרם. זוהי החלטה נכונה על סמך נתונים שמראים כי אינסטגרם היא הרשת עם הפוטנציאל הגדול ביותר אחרי פייסבוק, בעיקר בתחום הפרסומי והשיווקי. היכולת לפרסם עם אינסטגרם היא יעילה יותר מכיוון שהכל מוצג בתמונות ולא במילים כמו בפייסבוק.

למה זה כדאי?

קודם כל, כמעט לכל אדם במדינת ישראל שיש לו חשבון פייסבוק, יש בנוסף חשבון אינסטגרם. לאחר שאינסטגרם נרכשה ע"י חברת פייסבוק, התודעה של אינסטגרם צמחה פלאים ובנוסף לשינויים ועדכונים חדשים שפייסבוק מבצעת באפליקציה אנו עדים לשיפור אדיר בסקרים אשר מראים כי כיום יש מעל ל80 מיליון משתמשים באינסטגרם באופן חודשי!

יתרון משמעותי מאוד לעסקים הוא היכולת לפרסם ללקוחות באמצעות תמונות. אין צורך להסביר במילים אודות מוצר מסויים אלא מספיקה תמונה אחת שיכולה להכיל אפילו 1000 מילים כמו הפתגם המפורסם. אם תנצלו את הכוח היטב תוכלו להשיג כמה לקוחות חדשים בקלות.

חשיפה בקלות

קבלת חשיפה באינסטגרם היא שונה למדי מאשר פייסבוק. באינסטגרם ישנה שיטה חדשה שרוב העסקים מבצעים אותה ואפילו אנשים פרטיים. אני אסביר לכם את השיטה בקצרה כדי לקבל חשיפה בקלות. המטרה שלנו היא למצוא מתחרה קיים באינסטגרם שיש לו כמות עוקבים נאה או לחלופין משתמש אחר עם קהל יעד דומה לשלנו. אנו ניכנס לעוקבים שלו, נתחיל לבצע מעקב של 30 אנשים כל 10 דק' כדי לא לעקוף את חוקי האבטחה של אינסטגרם. ככה כדאי לבצע כמה וכמה פעמים ביום עד שנגיע למספר של 200-300 איש שעקבנו אחריהם. לאחר 3 ימים, תבטלו את המעקב אחריהם ותעקבו אחרי אנשים חדשים.

למה עשינו את זה?

ברגע שאנחנו עוקבים אחרי אנשים, הם סקרנים לדעת מי עקב אחריהם ומאיפה הוא בא פתאום. אפשר לתאר את זה כמין "מלכודת" כי ברגע שהוא סקרן ונכנס אל הפרופיל שלנו, השגנו חשיפה. 70% מהאנשים יסתכלו ב3 תמונות הראשונות לפחות, ואם זה עניין אותם אז הרווחנו עוקב. לא רק מדובר בחשיפה אלא לפעמים אנשים מחזירים עוקב כמאין "נוהל" ברשת אינסטגרם שאנשים עוקבים אחד אחרי השני.

אני שמתי לב לשיטה הזו אחרי שחברת קלאסיג עשתה לי את אותה השיטה שתיארתי בדיוק. הם עקבו אחריי, נכנסתי לראות מי הם וככה נחשפתי למוצרים שלהם. שימו לב, אם תעקבו אחרי אנשים שתואמים לקהל היעד שלכם תוכלו להגדיל את הסיכויים מכל הבחינות(חשיפות ועוקבים).

מכל האמור לעיל, דף אינסטגרם עסקי יכול להועיל לעסק שלכם. תוכלו להיעזר בשיטה הזו כדי לצבור חשיפה בתחילת הדרך ואפילו ליצור לכם קהל עוקבים בסיסי. שיהיה לכם בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *